Papír pro letáky

Jaký základ zvolit, aby vaše letáky zasáhly cíl a zapůsobily na vaše publikum? Pokud již máte dobrý design letáku, vyberte si k němu vhodný podklad-to dodá  elegantní a profesionální efekt. Co byste si měli pamatovat?

Papir na tisk letak

Na jaký papír tisknout letáky?

Záleží na několika faktorech: na typu kampaně, typu letáků a rozpočtu. Pro nízkonákladové sezónní kampaně je výhodné zvolit ekonomickou verzi-tedy jednostranný tisk na offsetový papír 90 g. Tímto způsobem nebudete ztrácet majetek a informace budou stále předávány příjemci. Takové letáky jsou lehké, šetrné k životnímu prostředí a snadno se předávají. Pokud chcete získat elegantní a trvanlivé letáky – vsaďte na křídový papír o hmotnosti nejméně 170 g. Ať už si vyberete jakýkoli základ, vyplňte své letáky zajímavým a specifickým příspěvkem-a zprávy se samy rozplynou.

Ekologické letáky – na to máte papír

Pokud chcete vytvořit organické letáky, můžete se vzdát dalších zušlechtění. Pokrytí letáku fólií nebo lakem ztěžuje jeho recyklaci a často je zbytečné. Pokud vám záleží na ekologii, vsaďte na papír bez povlaku

Letáky na offsetovém papíru

Ofsetový papír je druh nepovlékaného papíru, který se ochotně používá jako papír pro letáky, časopisy nebo brožury. Funguje také jako papír pro re-tisk, tedy hlavičkový papír. Offsetový papír je odolný proti vícenásobnému poškození, ale je méně odolný než povlékaný papír. Jeho obrovskou výhodou je atraktivní cena, která umožňuje tisknout i významné náklady za rozumnou cenu.

Letáky na křídovém papíře

Pokud vám záleží na elegantnějších a odolnějších letácích – např. otevíráte stylovou kavárnu, knihkupectví nebo kadeřnictví – přemýšlejte o letácích na křídovém papíře. Obvykle se pro tisk efektních letáků doporučuje křídový papír s hmotností 130 až 300 g. Větší hmotnost gramáž znamená větší hmotnost, stejně jako tuhost a trvanlivost letáku. Křídový papír je potažený papír, který je pokryt tenkou vrstvou pigmentu a pojiva. Díky tomu je příjemný na dotek a vyznačuje se ušlechtilým vzhledem.

Letáky lze vytisknout na lesklý nebo matný křídový papír. Letáky na lesklém podkladu zvýrazňují barvy a lehce je exponují. Ale ty, které jsou na matném podkladu, jsou mírně tlumené a dávají tónovaný, elegantní efekt. Křídový papír je skvělý pro oboustranné potisky a chrání před pronikáním barev na druhou stranu. Může být zušlechťován, ale obvykle to není nutné, protože sám o sobě vytváří velký, ooopravdu velký dojem!

 

You may also like...